Akce Ostatní Zajímavosti Zdraví

Corona virus kosí kulturu – kde všude bude páchat škody?

Corona virus zasáhl takřka celý svět, Českou republiku nevyjímaje. Problémy se objevují snad ve všech odvětví, spousta lidí ze dne na den zůstala doma, obchody zavřené, až na výjimky, kdo mohl, pracoval z domu. Svět se jakoby zastavil a bylo nutné začít se starat o své zdraví, nevycházet, vše minimalizovat. Bohužel se corona virus dotkl také kultury, která to „schytala“ poměrně hodně a v celoplošném měřítku. Festivaly, které se připravují rok i více najednou, ze dne na den nevěděly, co dělat, jak se k tomu postavit. Stopka v pořádání akcí se dotkla velkého množství lidí. Které akce v moravsko-slezském kraji jsou v ohrožení?

Beats for Love

Akce, která se koná na začátku července a zve do Ostravy všechny milovníky taneční muziky a dobré zábavy. Pořadatelé začali ihned poté, co se objevili zákazy pracovat se všemi možnými variantami, aby je nic nepřekvapilo. Program by se přesunul na další rok a pořadatelé přemýšlejí o tom, že budou komunikovat s interprety o možnosti přesunu programu. Zatím však vyčkávají, jak bude dál vláda postupovat. Nezbývá tedy nic jiného, než čekat.

Colours of Ostrava

Festival známý všem milovníkům multižánrové muziky. Na své si přijdou takřka všichni. Velký festival, který má svou dlouholetou tradici, se netají tím, že interprety oslovuje dlouho dopředu a má tedy rozpracovaný festival delší dobu. I zde zatím organizátoři vyčkávají na to, jak bude vláda postupovat, ve hře je také možnost přesunu festivalu. Jasno chtějí mít do prvního května.

LétoFest

Také tour osmi letních festivalů vyčkává a přemýšlí, co dál. Zatím přípravy trvají, ovšem hovoří se již o možnosti přesunu, respektive odložení na další rok. V podstatě se také zde opakuje situace jako u předchozích, většina pořadatelů nyní netrpělivě vyčkává, jak bude vláda postupovat, podle toho se rozhodnou.