Akce Novinky Ostatní

ElevenHill a Zuzana Smatanová se spojili v duet Ako poslední

Prešovská hudební skupina ElevenHill, jejíž tvorba byla až doposud pouze v angličtině se spojila s přední slovenskou zpěvačkou Zuzanou Smatanovou. V jedné písni se tak spojil sametový baryton zpěváka skupiny Mariána Ferenca a výrazný hlas zpěvačky, což písni dodalo civilní a přitom jemný tón. Pro kapelu jde o výzvu, jelikož je píseň ve slovenštině.

Poprvé ve slovenštině

Kapela ElevenHill se soustředila převážně na anglickou tvorbu. Jde tak o výjimečnou spolupráci. Píseň napsali ve slovenštině a rozhodli se z ní udělat rovnou duet. A koho jiného přizvat než slovensky zpívající zpěvačku Zuzanu Smatanovou. Rado Hanzel ze skupiny ElevenHill uvedl: „Jsme neskutečně rádi, že právě Zuzana Smatanová je součástí tohoto projektu. I když jsme se se Zuzanou nikdy předtím osobně nesetkali, hned po první spontánní komunikaci, a po jejím hudebním vstupu do písničky, jsme okamžitě věděli, že je to ten správný člověk, a o to víc jsme měli radost z její přítomnosti. Došlo k nádhernému spojení dvou světů a myslíme si, že tento náš společný projekt v podobě písně „AKO POSLEDNÍ”, se vydařil nad naše očekávání.“

Zuzana naproti tomu uvedla, že v posledních letech si vybírá spolupráce. „Přiznávám, že v posledních letech nekývnu tak rychle pro společný duet, jako jsem kývla v tomto případě. Po prvém poslechu písničky jsem si řekla, že se ráda stanu její součástí, protože má v sobě jakýsi nádech starých westernovek a přitom je pěkně jednoduchá a přímočará. I když jsme se ve studiu s kapelou ElevenHill nesetkali osobně, na uchopení melodie svého partu jsem dostala volnou ruku, a našla jsem si tak polohu, která mi nejlépe sedí, čím se pěkně odlišil od Mariánova zpěvu. K našemu prvému setkání došlo až při natáčení videoklipu na ranči u Bardejova. Skvělá zkušenost pro nás všechny! Velká poklona mojí dablérce Mirke Tomšíkovej Kytkovej, která na svém koni předvedla krásné kaskadérské kousky. Spolu s jejím partnerem Lukášem mne jeden z nich naučili, a pod mým vedením kůň vyskočil předními nohami na stůl. Mám radost z této spolupráce a věřím, že lidi písnička i videoklip osloví.”

K písni vznikl také videoklip, který potěší milovníky zvířat, zejména pak koní. Vše se nese v příjemném duchu westernu. O hudební stránku se postaral Rado Hanzel, textu se ujal ostřílený textař Vlado Krausz.