Novinky Ostatní Zajímavosti

Jak si připravit espresso i v autě?

Pokud patříte mezi milovníky dobré kávy, jistě jste přemýšleli nad tím, jak si udělat kávu v autě. Někteří řidiči si zastaví na benzínce nebo si udělají kávu do termosky, správný gurmán však něco takového nikdy neudělá. Káva by měla být pokaždé chutná a pokud si myslíte, že na cestách lepší řešení není, jste na omylu. Existuje velmi šikovný vynález, kterému se říká Handpresso a umožní vám udělat si skvělé espresso kdykoliv a kdekoliv.

Jak se Handpresso používá?

Handpresso se používá velice snadno a zvládne to každý prakticky na poprvé. Přístroj má v sobě zabudovanou pumpičku. Pokud přípravě espressa rozumíte, jistě víte, že je potřeba vyvinout tlak, zhruba 8-10 barů, kterým je protlačena horká voda přes umletou kávu. Pomocí speciální pumpičky přístroj natlakujete. Mezitím si připravíte vařící vodu. Na přístroji sejmete kulaté pouzdro a nalijete sem vařící vodu, následně umístíte speciální sáček obsahující kávovou směs. Poté jen zmáčknete příslušné tlačítko a espresso můžete nalít přímo do šálku. Příprava je rychlá a snadná. Umožní vám cestovat kamkoliv a neošidit se o kvalitní kávu. Celou přípravu si můžete prohlédnout i na videu níže:

Další možnosti přípravy kávy v autě

Jelikož je uživatelů kávy po celém světě mnoho, výrobci velmi dobře vědí, že produkty související s její snadnou přípravou vždy půjdou na odbyt. Handpresso je k dispozici v mnoha modelových řadách, které se mezi sebou liší velikostí i jednoduchostí použití. Handpresso poprvé spatřilo světlo světa v roce 2008, šlo o model Handpresso Wild ESE, který používal PODy (speciální kávové patrony). Později se na trhu objevila vylepšená verze Handpresso Wild Hybrid, která kromě PODů umožňuje svému majiteli používat i namletou kávu. Zřejmě nejlepším modelem pro opravdové milovníky kávy je model Handpresso Auto ESE, který se zapojí do zapalování, vloží se jen voda a POD s kávou a následně se přístroj postará o vše potřebné. Stačí počkat 3 minuty a chutné espresso je na světě.