Ostatní

Koberec zlepší váš interiér

Koberec si najde místo v každém obýváku. Koberec je samostatný dekorativní prvek. Sám o sobě dokáže vnést hřejivou a útulnou atmosféru do místnosti, kde si rádi odpočinete. Ale abyste měli takovou obývací pokoj, je nezbytné zvolit správný koberec. Chcete-li zkombinovat estetiku, pohodlí a snadnou údržbu, musíte brát v úvahu materiál, barvu, velikost …

Pokud máte problém s výběrem koberce, přinášíme vám několik rad.

V obývacím pokoji jsou povoleny všechny druhy koberců, pokud odpovídají ostatním dekoracím a je v souladu s celkovými barvami místnosti. Orientální koberce, design s grafikou, moderní vzory … O výběr koberců není nouze, záleží na stylu vašeho pobytu. Pro výběr tvaru vašeho koberce budete mít k dispozici různé modely: kulaté, čtvercové, obdélníkové … Samozřejmě, koberec by měl zcela ladit s obývacím pokojem, ale ujistěte se, že není příliš velký. Také, aby se neztratil uprostřed obývacího pokoje, vyhněte se příliš malému koberci.

Výběr koberců je obrovský, pokud jde o barvy: neutrální jednobarevné, barevné nebo se vzorem …. Tmavý koberec může místnost zatemnit, takže pokud máte světlý interiér, použijte tento odstín. Šedá modernizuje k dokonalosti obývací pokoj se starým nábytkem. Pokud jde o krémové a béžové odstíny, dodávají jemnou a jasnou atmosféru a velmi dobře fungují v místnosti v teplých tónech s nábytkem ze světlého nebo tmavého dřeva. Pokud vám chybí světlo, osvojte si světlý koberec, jehož výhodou je, že bude mít všechny barvy. Na osvěžení místnosti není nic lepší než modrá, zatímco na rozjasnění slouží červená.

Vybrat si můžete koberec s přírodního nebo syntetického vlákna. Koberce z přírodního vlákna jsou mnohem dražší. Koberce ze syntetických materiálů jsou dnes už stejně kvalitní, snadněji se udržují a jsou odolnější.

Pokud plánujete nákup nového koberce, nechte se inspirovat nabídkou dekorstudio.cz.