Akce Novinky Ostatní Zajímavosti

Mladá zpěvačka DomiNika přináší svůj debut

„Ako sa máš“ ptá se svým debutovým singlem slovenská zpěvačka Dominika Jakubcová, která si říká DomiNika. Jde o její první počin, na kterém si dala záležet a pěkně si vyhrála také s vizuální podobou svého klipu. Hudba je podle DomiNiky její druhé já, rozhodla se publikum oslovit melodickou písní, která ukazuje emoce. Vše podtrženo jemným hlasem dává tušit, že o DomiNice možná ještě hodně uslyšíme. Mladá zpěvačka se také rozpovídala, jak píseň vznikala a kde se k ní natáčel videoklip.

Celou dobu v šuplíku

DomiNika popisuje, jak celý prose vznikal. Píseň potřebovala podle zpěvačky takzvaně „uzrát“ a proto jí nechala schovanou v šuplíku dlouhé dva roky. „Pamatuji si, že jsem poslouchala písničky a v jedné z nich se v refrénu zpívalo „How are you feeling?“ a mne to zaujalo. Vrátila jsem se k tomu a napadlo mě právě ako sa máš, múza přišla a text byl na světě. Nechala jsem jí takzvaně uzrát a po roce, kdy jsem se vrátila z Anglie, jsem si na ni vzpomněla“ vysvětluje, jak celý počin vznikal. Pod písní se podepsal Paul Richman, který stojí za spoustou hudebních počinů, je stálým hudebníkem Anny K. Podle DomiNiky k písni přistoupil citlivě.

„Přiznávám, že jsem se bála. Píseň obsahuje určitou emoci a nebyla jsem přesvědčená, zda jí budou druzí lidé rozumět. To se nestalo, Paul věděl přesně, co je třeba s písní udělat a jsem šťastná, že právě on jí dovedl až do finální podoby. Bral na mě ohled při tvorbě, za což jsem velmi vděčná. Nijak nevybočuje z mého stylu“ pochvaluje si spolupráci. „Prvního natáčení jsem se bála, ale podpořilo mě mnoho lidí, kteří mi v začátcích pomáhají, a vše jsem zvládla. Rozhodli jsme se pro pár, ženu a muže. Žena přemýšlí, vzpomíná na šťastné chvíle a na konci se oba potkají. Hereckého kolegu ztvárnil Marek Švanda z kapely Leon a spolupráce s ním byla moc příjemná. Většinu času v klipu také sedím za klavírem, což je pro mě přirozené“ uzavírá zpěvačka.