Ostatní

Passenger přichází s novým albem a objeví se v Praze

Vlastním jménem Michael David Rosenberg je anglický zpěvák, skladatel a také hudebník. Mnozí jej však budou znát spíše podle přezdívky Passenger. Pokud i tak stále tápete, pak vám napoví píseň Let Her Go, která je z roku 2012 a jde o jednu z nejúspěšnějších písní. Získal několik ocenění, rockovou kapelu vyměnil za kytaru a sólovou dráhu. Začínal v ulicích Londýna jako pouliční umělec a již zmíněná píseň ho dostala do celosvětového povědomí. Na svém kontě má dvanáct desek, přičemž tak poslední mu vyšla během loňského roku.

Nová deska a turné

V loňském roce vydal v pořadí dvanáctou desku s názvem Sometimes It’s Something, Sometimes It’s Nothing at All. Výtěžek z této desky pak Passenger věnoval nadaci, která se stará o lidi bez domova a všem těm, kteří žijí v nevyhovujících podmínkách. Toto album nahrávat v legendárním studiu Abbey Road v Londýně. Písně světu poprvé představil na charitativním setkání. Na něm byli přítomni právě lidé, kterým organizace pomáhá, kteří se s ní dostali do kontaktu. K těmto lidem má vztah, protože ve chvíli, kdy začínal jako pouliční umělec, potkával mnoho lidí bez domova, seznamoval se s nimi. Jak sám říká, tato zkušenost mu otevřela oči. „Díky tomu jsem si uvědomil, jaké mám vlastně štěstí, když mám večer kde spát, a že mám svou rodinu, které vždy můžu zavolat. Tohle je naprosté minimum, jaké by měl mít každý“ prozradil přímo na charitativním setkání.

V rámci nové desky pojede Passenger také na turné, do kterého zahrnul také Českou republiku. Zde se objeví 29. září 2020 a to konkrétně ve velkém sále Lucerny. Lístky jsou v prodeji od posledního ledna v sítích předprodeje.