Ostatní

Zastřešená terasa jako sen každého milovníka venkovních večerů

Terasa o nemovitosti je rozhodně jednou z věcí, kterou si přeje opravdu každý. Ten pocit vyjít z domu a užívat si příjemného posezení přímo u sebe na pozemku je prostě k nezaplacení. Zároveň je ale potřeba také zmínit to, že aby byla terasa opravdu celoročně použivatelná, tak mnohdy potřebuje kvalitní zastřešení.

Toho se ale nemusíte bát. Díky profesionálním společnostem je dokonce už i zastřešení terasy velice jednoduchou záležitostí, která se tak pro vás nemusí stát konstrukčním, ani finančním peklem.

Jaké materiály se pro zastřešení běžně užívají?

Pro zastřešení teras se dneska používá opravdu velké množství různých materiálů, které vám dokáží nabídnout zajímavé výhody. Mezi nejtradičnější varianty patřívaly dřevěné kroky s nějakým druhem PVC horního zastřešení. S tím se v případě klasických designů můžeme potkávat také dneska, ale mnohdy je tady velkým rozdílem to, že se více užívají hliníkové konstrukce. Ty díky možnostem dobré imitace materiálů mohou dokonce zdánlivě vypadat také jako dřevo. Mohou tak křížit užitečné moderní technologie s klasickým designem.

Individuální řešení podle potřeby

V mnoha případech se ale druh konstrukce a také materiály odvíjejí podle toho, v jakém prostředí chcete zastřešení terasy realizovat. Pokud jde opravdu o zastřešení terasy přímo z okolí nemovitosti, tak je možné dokonce úplně vynechat jakékoliv složitější konstrukce a samotnou střechu přidělat k domu. Lehké hliníkové komponenty a většinou různé PVC stropy jsou potom tou nejlepší volbou. Vybadají skvěle, jsou k tomu velice odolné, ale především mají nízkou váhu. Díky tomu tak nepřetěžují konstrukci domu.

Posuvné zastřešení terasy

Co byste nemuseli na první pohled čekat, je také možnost posuvného zastřešení terasy. Jedná se o skvělou možnost, jak zastřešené terasy realizovat. Zásadní výhodou pro vás pochopitelně je to, že si můžete v závislosti na počasí jednoduše rozvinout a schovat strop terasy. Mnohdy je ale potřeba myslet na to, že při extrémních projevech počasí je mnohem lepší samotné zastřešení schovat, aby nedošlo k poškození povrchu nebo mechanismu.