Tipy & rady

Co hrozí při neléčené kvasinkové infekci?

Kvasinková infekce je zdravotní obtíž, se kterou se potýká celá řada žen. Její častou příčinou bývají přemnožené kvasinky rodu Candida. Kvasinková infekce není sama o sobě život ohrožující, neléčená kvasinková infekce se však může dostat do krevního řečiště, postupně napadat jednotlivé orgány našeho těla a může tak být příčinou velmi vážných zdravotních komplikací. Kromě toho přemnožené kvasinky oslabují imunitu.

Co jsou kvasinky a proč dochází k jejich přemnožení?

Kvasinky jsou jednobuněčné organismy, které se běžně vyskytují v našem těle. Pokud však dojde k jejich přemnožení, nastává problém. Důvodů k přemnožení je hned několik. Především se jedná o změnu pH, která podporuje jejich množení. K té může dojít díky užívání antibiotik, hormonů nebo některých dalších léků, v důsledku dlouhodobého stresu, nedostatku spánku, pohybu, nevhodné stravy nebo intimní hygieny. Velkou roli hraje také nevhodné oblečení. Kvasinková infekce má tedy celou řadu důvodů. Pokud se vyskytuje často, je potřeba eliminovat všechny dostupné příčiny.

Nejčastější projevy

Mezi nejčastější projevy kvasinkové infekce patří opakující se výtoky a pocity svědění či pálení v intimních partiích, jejich zarudnutí, otoky a bolest nebo bolest v podbřišku či během intimního styku.

Prevence

V boji proti kvasinkové infekci je účinným pomocníkem prevence. Vhodné přípravky pro intimní hygienu, i již vyskytující se drobné obtíže, nabízí značka GYNELLA®. Co se jídelníčku týká, ze stravy je potřeba vyloučit potraviny a produkty s vyšším obsahem cukru, bílé mouky a kvasnic. Naopak se soustředit na zeleninu a ovoce s menším obsahem cukrů, libové maso, ořechy, quinou, jáhly a semínka. Tělu bychom měli dopřát dostatek odpočinku a pravidelný pohyb. Při výběru oblečení je potřeba volit takové kousky, které budou vyrobené z přírodních materiálů a nebo příliš těsné. Těsné oblečení vyrobené z umělého materiálu podporuje vlhké a teplé prostředí, které kvasinkám svědčí.