Ostatní

Split – jedno z nejslunnějších míst celého Jadranu

Toto dalmatské přístavní město vítá své návštěvníky kouzelnou starobylou atmosférou, kterou mu dodávají historické památky. Za návštěvu rozhodně stojí Diokleciánův palác, který se nachází na seznamu UNESCO. Čilý ruch panuje i v místním přístavu. Nádhernou atmosféru poskytuje nábřeží s promenádou, zábavu zase celá řada festivalů, které se zde během sezóny konají. Za zmínku stojí i místní přímořská gastronomie. To vše je dovolená chorvatsko ve městě Split.

Charakteristika města

Split je hospodářské, turistické, kulturní a dopravní středisko oblasti střední Dalmácie. Je z něj snadný přístup na některé z chorvatských ostrovů. Patří mezi ně Brač, Hvar nebo Čiovo. Turisté do města míří nejen kvůli památkám a turistické vybavenosti, ale také za slunečními paprsky. Město patří mezi nejslunnější jadranské oblasti. Pokud tedy nevíte, kam na dovolenou k moři, vydejte se do Splitu. Ubytování si můžete vybrat na portálu ubytovanivchorvatsku.cz.

Rušné je především centrum města. Historickou část a přístav spojuje tržnice Pazar, kde to také žije. Klid a pohoda na vás dýchne nedaleko centra. Splitská městská koupaliště se nacházejí na promenádě nedaleko přístavu.

Split – město pro rodiny s dětmi

Pokud vyrážíte na dovolenou s dětmi, ve Splitu se rozhodně nudit nebudou. Velké množství zábavy nabízejí některé z místních pláží. Patří mezi ně Žnjan, Bene a Bačvice. Na děti zde čekají trampolíny, klouzačky nebo nafukovací vodní prvky. Na každé pláži je půjčovna lodiček nebo šlapadel. Pro nejmenší ratolesti jsou připravené zábavní parky. V lesoparku na vás čeká mini zoo. Během celé sezóny je pro děti připravena i celá řada dětských festivalů, které doprovázejí festivaly pro dospělé.

Dáváte-li přednost sportovním aktivitám, potřebné vybavení si můžete zapůjčit v místních půjčovnách. Milovníci vodních sportů si mohou vyzkoušet plachtění, projížďku na vodních lyžích či v motorovém člunu nebo windsurfing.